Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
55 277 23 06 ul. Reja 13, 82-400 Sztum
sck@scksztum.pl

Aktualne wydarzenia

Seans Walentynkowy
W imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Sztum zapraszamy na bezpłatny seans walentynkowy "Planeta Singli" 13 lutego o godz. 18:00. Zaproszenia do ...
Czytaj więcej Zoom
Wernisaż Janiny ...
  Zapraszamy na wernisaż Janiny Zadwornej Kosacz, k w Galerii SCK. Informujemy, że otwarcie wystawy Janiny Zadwornej Kosacz planowane na ...
Czytaj więcej Zoom
KINO NIEPODLEGŁA ...
  Już 16 stycznia pragniemy Was zaprosić na uroczystą inaugurację cyklu filmowego "Kino Niepodległa 2018". Będzie to 12 spotkań przez ...
Czytaj więcej Zoom

Powiększ

 

Małgorzata Dobrowolska to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, od lat związana ze Sztumem. Studiowała malarstwo pod kierunkiem profesorów Mieczysława Olszewskiego i Włodzimierza Łajminga. Dyplom z malarstwa  uzyskała w pracowni profesora Hugona Laseckiego.

 

             Z pasją uprawia malarstwo sztalugowe, fascynuje się barwą i kształtem, kreując własny niepowtarzalny styl. Jej prace znajdują się  w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

              Wystawa Małgorzaty Dobrowolskiej powstała z naturalnej potrzeby podzielenia się radością tworzenia i kreowania własnego stylu , a także zaprezentowania prac plastycznych, które powstały na przestrzeni trzech lat. Pani Małgorzata  tworzy w technice olejnej i akrylowej. Maluje od wielu lat, jednak rzadko pokazuje swoje prace ze względu na duże pokłady samokrytycyzmu. Tym razem ku radości licznych wielbicieli , malarka zdecydowała pokazać publicznie szerokie spektrum  swego malarstwa. Motywem przewodnim wystawy są miniaturowe obrazy z dominacją portretów.

 

               Uzupełniają je prace w większych formatach, o różnorodnej tematyce malowane prima vista od pierwszego pociągnięcia pędzla lub tworzone powoli, z namysłem i refleksją.

 

                Małgorzata Dobrowolska stosuje barwy intensywne, ekspresyjne czyste w jasnej i ciemnej tonacji, „nakładane”  niejednokrotnie fakturowo, zamaszyście a nawet „plakatowo”

 

W jej obrazach zauważa  się szkicowość składającą się na styl charakterystyczny dla malarki. Jego kwintesencją są kreski o różnej grubości, które zdają się podkreślać elementy postaci co daje efekt jakby „wycinały się z tła” Innowacyjne  dla niej jest tworzenie abstrakcji, które stanowią kompozycje figuralne  z dominantą śmiałych plam barwnych i linii.

 

                 Owocem innej życiowej pasji malarki czyli podróżowania, jest cykl abstrakcji określany przez autorkę  mianem „Ale Meksyk” Wystawa Małgorzaty Dobrowolskiej – różnorodna  w formie i treści smakuje jak najlepsze delicje. Nie daje wrażenia przesytu, lecz wręcz przeciwnie rozbudza nowe doznania i apetyt na jeszcze…

Zdjęcia z wernisażu: