Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
55 277 23 06 ul. Reja 13, 82-400 Sztum
sck@scksztum.pl

Aktualne wydarzenia

Powiększ

 

Małgorzata Dobrowolska to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, od lat związana ze Sztumem. Studiowała malarstwo pod kierunkiem profesorów Mieczysława Olszewskiego i Włodzimierza Łajminga. Dyplom z malarstwa  uzyskała w pracowni profesora Hugona Laseckiego.

 

             Z pasją uprawia malarstwo sztalugowe, fascynuje się barwą i kształtem, kreując własny niepowtarzalny styl. Jej prace znajdują się  w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

              Wystawa Małgorzaty Dobrowolskiej powstała z naturalnej potrzeby podzielenia się radością tworzenia i kreowania własnego stylu , a także zaprezentowania prac plastycznych, które powstały na przestrzeni trzech lat. Pani Małgorzata  tworzy w technice olejnej i akrylowej. Maluje od wielu lat, jednak rzadko pokazuje swoje prace ze względu na duże pokłady samokrytycyzmu. Tym razem ku radości licznych wielbicieli , malarka zdecydowała pokazać publicznie szerokie spektrum  swego malarstwa. Motywem przewodnim wystawy są miniaturowe obrazy z dominacją portretów.

 

               Uzupełniają je prace w większych formatach, o różnorodnej tematyce malowane prima vista od pierwszego pociągnięcia pędzla lub tworzone powoli, z namysłem i refleksją.

 

                Małgorzata Dobrowolska stosuje barwy intensywne, ekspresyjne czyste w jasnej i ciemnej tonacji, „nakładane”  niejednokrotnie fakturowo, zamaszyście a nawet „plakatowo”

 

W jej obrazach zauważa  się szkicowość składającą się na styl charakterystyczny dla malarki. Jego kwintesencją są kreski o różnej grubości, które zdają się podkreślać elementy postaci co daje efekt jakby „wycinały się z tła” Innowacyjne  dla niej jest tworzenie abstrakcji, które stanowią kompozycje figuralne  z dominantą śmiałych plam barwnych i linii.

 

                 Owocem innej życiowej pasji malarki czyli podróżowania, jest cykl abstrakcji określany przez autorkę  mianem „Ale Meksyk” Wystawa Małgorzaty Dobrowolskiej – różnorodna  w formie i treści smakuje jak najlepsze delicje. Nie daje wrażenia przesytu, lecz wręcz przeciwnie rozbudza nowe doznania i apetyt na jeszcze…

Zdjęcia z wernisażu: