Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
55 277 23 06 ul. Reja 13, 82-400 Sztum
sck@scksztum.pl

Aktualne wydarzenia

W poniedziałek 13 czerwca 2016 r. o godz. 10.00 w Sztumskim Centrum Kultury  odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej oceniającej projekty złożone w Konkursie na Inicjatywy Lokalne organizowanym w ramach Programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2016. Członkami Komisji byli przedstawiciele każdego podmiotu, który złożył wniosek w Konkursie oraz dwoje pracowników Sztumskiego Centrum Kultury.

Do Konkursu wpłynęło 7 wniosków obejmujących działania zarówno w mieście, jak i sołectwach Gminy Sztum. Podczas spotkania autorzy projektów prezentowali swoje pomysły na inicjatywy lokalne, a następnie odbywało się głosowanie (przy założeniu, że żaden z wnioskodawców nie mógł głosować na własną inicjatywę). W ten sposób utworzona została lista rankingowa złożonych wniosków, która przedstawia się następująco:

 

1. „Kolorowy Senior” – 178 punktów, wnioskodawca: Halina Borko;

2. „Czernin z Kulturą na Ty” – 173 punkty, wnioskodawca: Koło Gospodyń Wiejskich z Czernina;

3. „Baśka nas kręci” – 163 punkty, wnioskodawca: Zbigniew Zwolenkiewicz;

4. „Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych” – 158 punktów, wnioskodawca: Stowarzyszenie Do życia przez życie;

5. „Wspólne rysowanie w otwartej pracowni” – 155 punktów, wnioskodawca: Agnieszka Rutka-Napiwodzka;

6. „Postolin widziany oczami mieszkańców – cykl warsztatów artystycznych” – 152 punkty, wnioskodawca: Jan Strychalski, ks. Stanisław Gadzina, Elżbieta Wysocka;

7. „Międzypokoleniowe warsztaty rękodzieła” – 149 punktów, wnioskodawca: Stowarzyszenie Przystań Biała Góra

 

Wszystkim wnioskodawcom serdecznie dziękujemy za udział w Konkursie. Regulamin Narodowego Centrum Kultury umożliwia wybranie maksymalnie 7 inicjatyw i na taki wybór zdecydował się Dyrektor Sztumskiego Centrum Kultury, wychodząc z założenia, że realizacja większej ilości mniejszych działań angażujących różne grupy w różnych miejscowościach Gminy Sztum przyczyni się do aktywizacji społeczności lokalnych.

 

Realizacja inicjatyw rozpocznie się od sierpnia 2016 r.