Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
55 277 23 06 ul. Reja 13, 82-400 Sztum
sck@scksztum.pl

Aktualne wydarzenia

Kliknij aby powiększyć

Sztumskie Centrum Kultury po raz kolejny zaprasza miłośników żywego słowa do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. W tym roku eliminacje zostaną przeprowadzone później niż z zwykle, bo 18 lipca.
W poprzednich latach etap powiatowy OKR odbywał się w okresie wiosennym. Zmiana terminu to wynik trwającej epidemii. W związku z nadal istniejącym zagrożeniem tegoroczna jubileuszowa edycja konkursu przebiegać będzie w nieco innych okolicznościach: bez widowni, bez osób towarzyszących, bez reflektorów, bez sprzętu nagłaśniającego – w sposób minimalistyczny, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.
Recytatorzy zaprezentują wybrane przez siebie teksty w sali głównej Biblioteki SCK, czyli w budynku KWADRO. Zmagania konkursowe rozpoczną się o godzinie 11.00. Do turnieju recytatorskiego mogą przystąpić zarówno uczniowie szkół średnich, jak i osoby dorosłe. Zadaniem uczestników będzie wygłoszenie wiersza oraz fragmentu prozy. Uczestnicy turnieju poezji śpiewanej wykonują dwa utwory śpiewane i deklamują jeden wiersz.
Prezentacje konkursowe oceni komisja artystyczna pod przewodnictwem prezeski pomorskiego oddziału Towarzystwa Kultury Teatralnej Eweliny Ziemby. Jury wyłoni zwycięzców, którzy reprezentować będą nasz powiat na eliminacjach wojewódzkich zaplanowanych na wrzesień.