Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
55 277 23 06 ul. Reja 13, 82-400 Sztum
sck@scksztum.pl

Temat 7 zdalnych warsztatów FOTO: Wiosną kwiaty rosną...

Data wykonania: 26 kwietnia 2021 r.

Tegoroczna wiosna była zimna, ale wiosennych kwiatów nie zabrakło w ogrodach, na polach i w lasach.

Rozkwitły pokazując całą feerię barw i ciesząc nasze oczy. Nie pozostało więc nic innego, jak je fotografować..

 

Czytaj więcej: Wiosną kwiaty rosną…

Sztumski Uniwersytet Trzeciego Wieku został zaproszony do projektu „UTW dla społeczności” Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „Ę” i otrzymał grant na stworzenie ogródka służącego lokalnej społeczności.

Liderzy projektu wzięli udział w szkoleniach przygotowanych przez "Ę" i we współpracy z Klubem Senior+ Amator opracowali koncepcję ogródka na tyłach budynku Sztumskiego Centrum Kultury. Rozpoczęły się prace, dzięki którym skwerek zazieleni się i rozkwitnie. Teren został przekopany i odchwaszczony, wygospodarowano miejsce na grządki. Do wykonania planowanych konstrukcji użyte zostaną drewniane palety podarowane przez Hurtownię materiałów budowlanych Blesa. Będzie to miejsce stworzone przez Seniorów i przez nich pielęgnowane, a jednocześnie służące innym. Dzieci ze szkół podstawowych będą mogły odwiedzić je podczas lekcji przyrody, mieszkańcy okolicznych bloków znajdą tu poradę dotyczącą tworzenia ogrodów kieszonkowych na balkonach, a goście odwiedzający UTW i Klub Amator będą mogli wypić napary z ziół zerwanych z ogródka. Ogródek będzie także promował postawy proekologiczne i wolontariackie.

 

 

Wystawa fotograficzna pt. Widok z mojego okna.

Temat warsztatów został zainspirowany przez dwóch artystów. Pierwszym był Stanisław Wyspiański, który malował obrazy pt.:

Widok na Kopiec Kościuszki w Krakowie. Robił to wielokrotnie o różnych porach roku i dnia.

Drugi, to czeski fotograf Jozef Sudek, który fotografował namiętnie widok ze swojego okna aż przez 14 lat!

Okazuje się, że widoki zza sztumskich okien także mogą być piękne i trochę pocieszyć oglądających w tych trudnych czasach.

 

Czytaj więcej: Widok z mojego okna

Zajęcia UTW zostały zawieszone do 8.11.2020 r. Dalsze informacje będziemy podawać na bieżąco.

 

Wystawa fotograficzna pt. Sztumskich jezior czar.

 

Składa się na nią 30 zdjęć wykonanych przez 10 osób – uczestników warsztatów fotograficznych na Uniwersytecie Trzeciego Wieku prowadzonych przez Wacława Bieleckiego.

 

Wystawa ta zamyka 13 rok działalności tej grupy. 

 

Czytaj więcej:  Sztumskich jezior czar