Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
55 277 23 06 ul. Reja 13, 82-400 Sztum
sck@scksztum.pl

Temat 2 zdalnych warsztatów FOTO: Zwierzęta

Data wykonania: 25 Października 2021 r.

Tym razem przed obiektywy naszych aparatów zaprosiliśmy wszelkie zwierzęta małe i duże.

 

Czytaj więcej: Zwierzęta

Temat 1 zdalnych warsztatów FOTO: Wakacyjne widokówki

Data wykonania: 27 Września 2021 r.

W czasie wakacji niektórzy fotografowie porozjeżdżali się po kraju i przysłali widokówki: znad morza - Ustki i Międzyzdrojów, Biebrzy, Kociewia, spod Kamieńca i Starych Jabłonek, a także ze… Sztumu.

 

Czytaj więcej: Wakacyjne widokówki

Temat 9 zdalnych warsztatów fotograficznych: Aleje i szpalery drzew

Data wykonania: 21 czerwca 2021 r.

 

Z obliczeń NASA wynika, że w naszej galaktyce jest więcej drzew niż gwiazd. Nie dość, że jest ich tak dużo, to są piękne.

Sfotografowali je, ale tylko niektóre, posadzone przez ludzi w aleje i szpalery, uczestnicy warsztatów fotograficznych przy SCK.

 

Czytaj więcej: Aleje i szpalery drzew

Temat 7 zdalnych warsztatów FOTO: Wiosną kwiaty rosną...

Data wykonania: 26 kwietnia 2021 r.

Tegoroczna wiosna była zimna, ale wiosennych kwiatów nie zabrakło w ogrodach, na polach i w lasach.

Rozkwitły pokazując całą feerię barw i ciesząc nasze oczy. Nie pozostało więc nic innego, jak je fotografować..

 

Czytaj więcej: Wiosną kwiaty rosną…

Sztumski Uniwersytet Trzeciego Wieku został zaproszony do projektu „UTW dla społeczności” Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „Ę” i otrzymał grant na stworzenie ogródka służącego lokalnej społeczności.

Liderzy projektu wzięli udział w szkoleniach przygotowanych przez "Ę" i we współpracy z Klubem Senior+ Amator opracowali koncepcję ogródka na tyłach budynku Sztumskiego Centrum Kultury. Rozpoczęły się prace, dzięki którym skwerek zazieleni się i rozkwitnie. Teren został przekopany i odchwaszczony, wygospodarowano miejsce na grządki. Do wykonania planowanych konstrukcji użyte zostaną drewniane palety podarowane przez Hurtownię materiałów budowlanych Blesa. Będzie to miejsce stworzone przez Seniorów i przez nich pielęgnowane, a jednocześnie służące innym. Dzieci ze szkół podstawowych będą mogły odwiedzić je podczas lekcji przyrody, mieszkańcy okolicznych bloków znajdą tu poradę dotyczącą tworzenia ogrodów kieszonkowych na balkonach, a goście odwiedzający UTW i Klub Amator będą mogli wypić napary z ziół zerwanych z ogródka. Ogródek będzie także promował postawy proekologiczne i wolontariackie.